• Archív

     • Šk. rok 2011/2012

     • Výsledky

      súťaže iBobor v školskom roku 2011/2012

       

      Kategória BOBRÍK (3. a 4. ročník)

       

      1.          Mária NAGYOVÁ 3.A 75 bodov

      2.         Imrich KOVÁČ 4.A 67 bodov

                  Dorota KOLKOVÁ 4.A 67bodov

      3.         Matej REVÁK 4.A 57 bodov

      4.         Karolína TELESNICKÁ 3.A 35 bodov

      5.         Dávid ŠTOFANÍK 3.A 24 bodov

      6.         Viliam PAVUK 3.A 15 bodov

       

       

      Recitačná súťaž "... a Slovo bolo u Boha"

      Dňa 8. decembra 2011(štvrtok) sa uskutočnilo krajské kolo recitačnej súťaže "... a slovo bolo u Boha" v Humennom. Súťažilo sa v piatich kategóriách. Našu školu reprezentovali žiaci: Dorota Kolková (4.A) a Viliam Pavuk (3.A), ktorí súťažili v kategórii mladší žiaci (1. – 4. ročník ZŠ) v prednese poézie a prózy. Napriek veľkej konkurencii sme zo súťaže neodišli naprázdno nakoľko sa Dorka Kolková umiestnila na úctyhodnom treťom mieste za prednes prózy od spisovateľa Bruna Ferrera. Gratulujeme!

       

      Socha Panny Márie

      Dňa 9.1.2012 žiaci 2.A spolu s pánom učiteľom Milošom Čekanom vytvorili v rámci výtvarnej výchovy sochu Panny Márie zo snehu!!! Pár fotografií si môžete pozrieť práve tu:

       

       

      Hľadanie pokladov

                                                                              

        V piatok sa naša základná škola zmenila na indiánske miesto, kde indián Nowotou sklamaný svojou samotou skryl poklad a išiel hľadať priateľstvo. Dlhou cestou spadol od únavy, no jeho kôň ho zachránil, keď našiel Old Čekantrlenda,  ktorý Nowotovi pomohol a stali sa z nich nerozluční priatelia na život a smrť. No neskôr si Nowotou spomenul na zakopaný poklad a šiel ho hľadať spolu s Old Čekantrlendom. Keď prišli na miesto poklad nenašli. Nowotou poprosil všetky deti, aby mu pomohli poklad nájsť. Nebolo to však také jednoduché. Deti sa rozdelili na štyri družstvá: modrých, žltých, červených a zelených. Družstvá museli splniť štyri úlohy. Po ich splnení dostali indície, ktoré ich mali doviesť na miesto, kde mal byť poklad ukrytý. Všetkým vyšla indícia „kostol“. Vytvorili sme priateľskú reťaz, získali kľúče od kostola od Sr. Heleny a hľadali poklad v kostole. Dlho očakávaný poklad sme v kostole našli. Každá skupina našla svoj poklad, ktorý ukrýval pre každého sladkú odmenu a náramok priateľstva, pretože priateľstvo je veľký poklad pre každého z nás.      

  • Kontakty

   • Cirkevná základná škola sv. Demetra, Ulica Štefana Onderča 240/1, Ražňany
   • 051 452 3000 riad. školy: 0911 917 197
   • Ulica Štefana Onderča 240/1 082 61 Ražňany Slovakia
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje