• Archív

     • Šk. rok 2014/2015

     • Svetový deň mlieka v školách

      Dňa 25.9.2014 sme si pripomenuli Svetový deň mlieka v školách. Pani učiteľky si pripravili pre svoje triedy aktivity, spojené s oboznamovaním o mlieku a mliečnymi výrobkami. Ďakujeme aj mamičke našich žiačok, V. Polohovej,  ktorá nás milo prekvapila chutným sponzorským darom :).  Strávili sme spolu veľmi príjemný deň, dokonca sme ochutnali domáce kravské mlieko a maslo (ďakujeme rodine Kováčovej), pochutnali si na výbornej tortičke. Fotografie nájdete vo fotoalbume na stránke školy. :-)

       

      Hviezdoslavov Kubín

      Školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín sa zúčastnilo celkovo 10 žiakov z ročníkov 2.A, 3.A a 4.A. Súťažilo sa v dvoch kategóriách: 

       

      I.kategória (roč. 1. - 3.) - poézia:               II.kategória (roč. 4. - 6.) - poézia:                  II.kategória (roč. 4. - 6.) - próza:

      1. miesto - Zuzana Polohová (2.A)         1.miesto - Mária Sofia Kováčová (4.A)        1.miesto - Natália Polohová (4.A)

      2. miesto - Viktória Čekanová (2.A)           2.miesto - Damiana Ľubocká (4.A)

       

       

      Na okresnom kole súťaže v Sabinove nás budú reprezentovali: 

      Zuzana Polohová (2.A), Mária Sofia Kováčová (4.A) a Natália Polohová (4.A)

      Mária Sofia Kováčová získala krásne 2. miesto v prednese poézie.

       

       

       

      Slávici z lavice

      Žiaci Vanesa Brhlíková a Jozef Galeštok zo 4.A. dňa 9.4.2015 (štvrtok) reprezentovali našu školu na okresnom kole súťaže Slávici z lavice v Sabinove. Jožko Galeštok vyhral krásne 2. miesto.

       

       

      SARM  a Slávik Slovenska 2015

      Žiačky Viktória Čekanová (2.A) a Damiana Ľubocká (4.A) sa zapojili do súťaže Sabinovský autorský a recitátorský máj 2015, kde na okresnom kole v Sabinove získala Viktória ocenenie vo svojej kategórii. V súťaži Slávik Slovenska 2015 sa Zuzana Polohová (2.A) a Natália Polohová (4.A) síce neumiestnili, ale pekne reprezentovali našu školu.

       

       

      Škola v prírode

      3. deň pobytu

      Vstali sme z postele, upratali sme ju, umyli sa a takto nám začal deň. Vychystali sme sa a išli na zastávku na autobus do Belianskej jaskyne. Keď sme tam dorazili, urobili sme si túru hore kopcom k jaskyni, no bola to veľká makačka. Po tej namáhavej ceste sme sa tam predsalen dostali. Cestou sme videli veľa zaujímavých vecí. No poďme ďalej. Vošli sme do jaskyne a na jej konci to bolo najlepšie, lebo sme spievali a spev je dôležitou súčasťou môjho života. Cestou naspäť sme si niečo kúpili a vrátili sa na ubytovňu. Oddýchli sme si a čakali na prekvapenie, ktoré nám pripravili p. učiteľky.

      Natália Polohová (4.A)

       

      V stredu sme vstali, umyli si zuby a tvár. Obliekli sme sa a išli na raňajky. Potom sme si trošku oddýchli a išli sa prezliecť do turistických vecí. Autobusom sme sa odviezli do Tatranskej Kotliny, kde sme navštívili Beliansku jaskyňu. Bola tam strašná zima.

      Natália Novická (1.A)

       

      Na záver náš indiánsky pokrik :)

      DSC_0009.zip

       

       

       

       

  • Kontakty

   • Cirkevná základná škola sv. Demetra, Ulica Štefana Onderča 240/1, Ražňany
   • 051 452 3000 riad. školy: 0911 917 197
   • Ulica Štefana Onderča 240/1 082 61 Ražňany Slovakia
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje